Dla biznesu

Redukcja absencji

Zarządzanie wskaźnikiem chorobowym to usługa polegająca na codziennej analizie informacji o nieobecności pracowników z powodu zwolnień lekarskich (L4) i nie tylko. W zależności od wcześniejszych ustaleń wynik analizy danych jest opracowany w zestawieniu tygodniowym, miesięcznym lub kwartalnym. Raport przedstawiany jest w rozbiciu na “chorobo-dni”, “chorobo-osoby”, “chorobo-godziny”.

Zestawienie uwzględnia wydziały, MPK-i, miejsca zamieszkania, lekarzy wystawiających zwolnienia lekarskie, a także inne kryteria według indywidualnych ustaleń.

Nasza usługa daje Pracodawcom rzetelne i wiarygodne dane, na podstawie których z powodzeniem sporządza się analizy planów produkcji, obciążeń pracy, obciążeń produkcyjnych, tzw. wąskich gardeł itp., jednocześnie pozwalając na efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem.

Powyższe działania są wstępem do programu obniżania absencji chorobowych. Nieobecności są zależne od tych okresów w roku, kiedy zazwyczaj wzrasta liczba zachorowań na grypę i przeziębienia.

Celem usługi jest obniżanie absencji chorobowych poprzez szereg działań podejmowanych na rzecz Klienta.

Obniżenie absencji o 1-2% przynosi oszczędności od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych rocznie, poprawia kondycję finansową firmy oraz umożliwia skuteczne planowanie w obszarze zasobów ludzkich.

Ponadto na podstawie naszych badań, analiz oraz danych historycznych jesteśmy w stanie prognozować nieobecności pracowników, co umożliwia zachowanie procesów produkcyjnych na optymalnym poziomie.

logo_tspTSP Instytut
Spółka realizująca we współpracy z Bergman Engineering.