Case study - Averna

Co osiągnęliśmy?

Zrekrutowaliśmy kandydata o trudnym profilu zawodowym.

O Averna

Averna jest międzynarodową firmą, która oferuje wyspecjalizowanie ekspertyzy oraz testy, inspekcję wizyjną, montaż precyzyjny oraz rozwiązania automatyzacji.

Oczekiwania i cele klienta

Averna specjalizuje się w projektowaniu i testowaniu precyzyjnego sprzętu wizyjnego. Do polskiego zespołu zajmującego się tym obszarem potrzebowali 2 programistów LabVIEW: jednego do biura we Wrocławiu, a drugiego do biura krakowskiego.

Nasze podejście

Profil zawodowy kandydata był specyficzny i trudny. Nasze badania rynku pokazały, że nie ma kandydatów, którzy spełnialiby wszystkie wymagania Klienta. Znaleźliśmy kilkanaście osób, które mają doświadczenie w LabVIEW i niektóre wskazane przez Avernę umiejętności, jednak zadania związane z tym oprogramowaniem nie były ich głównymi obowiązkami. Przeprowadziliśmy szczegółowe rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, by jak najlepiej poznać ich kompetencje i znaleźć te osoby, których wiedza i umiejętności będą najbardziej pasować do potrzeb Klienta.

Hiring manager ze strony Averny zgodził się na pewne ustępstwa w zakresie doświadczenia kandydatów. Dostarczyliśmy im profile osób, które spełniały większość początkowych wymagań i które były gotowe pracować stacjonarnie w Krakowie i Wrocławiu. 2 z tych osób zostały zatrudnione przez firmę.