Case study - Electro Croon

Co osiągnęliśmy?

Zrekrutowaliśmy kandydata z bardzo trudnym profilem zawodowym.

O Electro Croon Polska

Electro Croon Polska jest dostawcą usług inżynieryjnych (instalacji elektrycznych, mechanicznych oraz automatyki) dla budownictwa, przemysłu i branży morskiej.

Oczekiwania i cele klienta

Do nowego projektu firma potrzebowała projektanta instalacji elektrycznych z bardzo wąskiego obszaru: obwodów wtórnych stacji wysokiego napięcia. Oczekiwali od kandydatów wiedzy z zakresu elektryki oraz doświadczenia w projektowaniu stacji wysokiego napięcia. Wymagania były określone bardzo precyzyjnie i nienegocjowalne. Co ważne, Klient był świadom uwarunkowań rynkowych i zgodził się na wykonywanie pracy w 100% zdalnie.

Nasze podejście

Oczekiwania Klienta w odniesieniu do doświadczenia kandydata ograniczyły liczbę potencjalnych pracowników do zaledwie kilkudziesięciu osób. Wiedzieliśmy, że osoby z odpowiednimi kwalifikacjami znajdziemy tylko w firmach konkurencyjnych dla Electro Crooona.  Dzięki decyzji Klienta o pracy zdalnej mogliśmy szukać kandydatów na terenie całego kraju. Wykorzystując metody direct searchu wyselekcjonowaliśmy firmy, z których mogliśmy pozyskać kompetentnych pracowników, a następnie przeprowadziliśmy rozmowy wstępne kwalifikacyjne z kandydatami. Pozwoliło to nam znaleźć osobę, która pomyślnie przeszła proces rekrutacji po stronie Klienta oraz otrzymała pracę.