Jak wyróżnić się na tle innych Kandydatów na zmiennym rynku pracy?

Wszyscy zauważyliśmy, że wraz z epidemią spłynęła na nas fala informacji o osobach, które straciły pracę. Uaktywniło to rekruterów, którzy zaczęli zachęcać do kontaktu, aby wesprzeć Kandydata, podpowiadać mu jak stworzyć atrakcyjne CV, opisywać aktualną sytuację w różnych branżach. Czy rekruter rzeczywiście jest w stanie zasugerować Kandydatowi, co może być punktem, który przyciągnie uwagę potencjalnego pracodawcy?

Elastyczne i projektowe podejście jako atut na rynku pracy.

Firma Bergman Engineering od wielu lat współpracuje z różnorodnymi przedsiębiorstwami, co pozwala być na bieżąco z potrzebami kadrowymi oraz informacjami z pierwszej ręki. Nasi Klienci: producenci, liderzy z branż automotive, międzynarodowe koncerny lotnicze, inwestorzy i wykonawcy budowlani mówią wprost: jeżeli Kandydat jest dyspozycyjny i doświadczony; zatrudnię go od zaraz. Wniosek? Elastyczne podejście jest cenione przez pracodawców. Właśnie w związku z tą potrzebą narodził się kontrakting: umowa o pracę na rok, kilka miesięcy, określony projekt. Jednym zdaniem; szansa dla Kandydata na różnorodność w rozwoju zawodowym. Praca projektowa / kontraktowa jest znanym i akceptowanym zjawiskiem przez Specjalistów w branży budowlanej. Pracodawcy z branż produkcyjnych również bardzo pozytywnie podchodzą do tego rozwiązania, czy Inżynierowie również?

B2B czy umowa o pracę?

Współpraca ze znaną, stabilną firmą marzy się wielu z nas. Zarówno Właściciele własnych działalności gospodarczych, jak i Kandydaci, którzy preferują współpracę w ramach umowy o pracę zastanawiają się, jak ”dostać się” do lidera w swojej branży. Pomysłów może być wiele, jednak najprostszym i najbardziej praktycznym wydaje się być: przez rekomendację, pośrednictwo, kontakty. Rozwiązania takie jak platforma Expert Indicator łączą Pracodawcę i Specjalistę; pozwalają połączyć ze sobą ciekawy projekt oraz kompetencje techniczne i wiedzę ekspercką. Jakie korzyści za tym idą? Dla B2B: możliwość współpracy z międzynarodową firmą bez konieczności dopełniania formalności z Działami Sourcing / Procurement, wejście w zawodową relację z liderami z branży przez pośrednictwo firmy Bergman Engineering i oczywiście dostęp do najnowszych technologii. Co daje otwartość na kontrakty Specjaliście z preferencjami dot. współpracy na umowę o pracę? Ogromny rozwój zawodowy, ciekawe doświadczenie, którym można się pochwalić, ale przede wszystkim; przewagę nad innymi Kandydatami, większą szansę na szybsze znalezienie nowej pracy.

Wiedza ekspercka + elastyczność = sukces!

Wyobraźcie sobie Inżyniera, który jest w stanie współpracować przez 6 miesięcy przy projekcie w Warszawie, następnie może pojechać do Poznania na rok, a docelowo znajduje pracę w Szczecinie. Czy tak dyspozycyjna osoba kiedykolwiek będzie miała problem ze znalezieniem nowej pracy? Oczywiście, każdy z nas jest w innej sytuacji, nie wszyscy są otwarci na każdą lokalizację, jednak zachęcam do większej otwartości na różnorodne formy rozwoju zawodowego. Nowe realia rynkowe pokazują, że aby móc realizować się zawodowo i być spokojnym o swoje wynagrodzenie warto otworzyć się na: nową lokalizację, branżę, formę współpracy oraz na pracę projektową / kontraktową. Wszystkie osoby, które poszukują nowych wyzwań zawodowych, zapraszamy do kontaktu z firmą Bergman Engineering.

Autorką artykułu jest Anika Czochara – Technical Talents Acquisition / Technical Recruiter w Bergman Engineering.