Kompetencje + elastyczność = przewaga rynkowa w kryzysie

Zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że firmy wygrywają z innymi w czasie kryzysu? Jedni powiedzą, że są to praktyka biznesowa, inni – że mają szczęście. A może to kombinacja posiadanych w organizacji kompetencji i szybkiego dostosowania się do zmian rynkowych? Co zrobić, aby osiągnąć przewagę?

Wyobraź sobie taką sytuację…

Masz projekt do skończenia i fajnie byłoby, gdyby ktoś mógł wpaść i pomóc go szybko zrealizować, bo u siebie na pokładzie nie masz odpowiednich kompetencji. Najlepiej gdyby był to inżynier z doświadczeniem, który potrafi pracować projektowo, a w dodatku może szybko przyjechać do Twojej fabryki. Brzmi jak idylla, prawda? A jednak nasze doświadczenie biznesowe pozwala nam takie osoby przedstawić klientom. Zapytasz jak? Zebraliśmy w jednym narzędziu naszych kompetentnych inżynierów, dostępnych elastycznie w krótkim czasie, na projekty. Expert Indicator (EI) – to właśnie narzędzie, za pomocą którego możesz wybrać odpowiedniego inżyniera do potrzeb projektowych. A nasza wiedza ekspercka pomoże dopasować oczekiwania obu stron – klienta i kandydata.

Zastanawiasz się, jaka jest przewaga tego rozwiązania nad klasyczną formą rekrutacji?

Dla klienta to skrócenie czasu dostępności kandydata, zweryfikowane kompetencje i pełny raport o kandydacie. To możliwość sparowania potrzeb organizacji z profilem potencjalnego pracownika oraz doradztwo rekrutacyjne. Dla kandydata to elastyczność zatrudnienia, możliwość rozwoju kompetencji poprzez pracę w różnych projektach, nierzadko też przy użyciu najnowszych technologii. Dodatkowo podczas zapoznawania się z bazą inżynierów, jaką jest Expert Indicator, pojawia się element analizy organizacji pod kątem posiadanych kompetencji. Przeglądając bazę, organizacja dokonuje analizy posiadanych kompetencji oraz zasobów. A zidentyfikowaną lukę kompetencyjną może w łatwy sposób uzupełnić poprzez dostęp do Expert Indicator. Jeśli dołożymy do tego dodatkowe dane o kandydacie (oczekiwania finansowe czy forma współpracy) – jest duża szansa na skrócenie czasu dostępności danego kandydata, a co za tym idzie – sukcesu w danym projekcie.

Obserwuję też tendencję rynkową przy innych rozwiązaniach, gdzie dąży się do klasycznego modelu ”pokaż kandydata i zatrudnij go u siebie”. Rynek podąża w innym kierunku. W kierunku elastyczności i specjalizacji. W tym przypadku elastyczność to dostęp do umiejętności tu i teraz oraz wykorzystanie unikalnych kompetencji w 100%, bez zbędnego przestoju czy marnotrawienia zasobów. Specjalizacja oznacza posiadanie unikalnej wiedzy, która jest ceniona i droga, więc przestoje są nieopłacalne. Idąc w tym kierunku, można powiedzieć, że Expert Indicator wpisuje się w model ”bądź elastycznym specjalistą”.

EI to baza elastycznych i kompetentnych inżynierów, których można przydzielić w 100% do największych wyzwań i mieć pewność, że zostaną osiągnięte (wiemy, bo sami z nimi pracowaliśmy :)).

Całe rozwiązanie udostępniamy zupełnie bezpłatnie – https://bit.ly/expert-indicator.

Autorem tekstu jest Adrian Chrzanowski, Business Development Manager Bergman Engineering