Różne stanowiska, wiele województw. Case study z branży budowlanej

W lutym 2021 roku zgłosiła się do nas firma budowlana, która przez ponad 60 lat swojej historii, prowadzi działania w ponad 80 krajach. Tym razem Klient potrzebował zespołu specjalistów chętnych do stałej współpracy i do bezpośredniego zatrudnienia

Lista przykładowych stanowisk, w których wspieraliśmy rekrutacje dla Klienta:

  • Projektanci Konstrukcji
  • Projektanci Drogowi
  • Projektant Konstrukcji Żelbetowych
  • Projektant Instalacji Sanitarnych

Zdalna rekrutacja do różnych województw

Polski oddział firmy znajduje się w woj. dolnośląskim, ale jej projekty obejmują zarówno cały kraj – od Krakowa po Gdańsk, jak i projekty zagraniczne. Nie inaczej było w przypadku tego zlecenia i naszym zadaniem było znalezienie specjalistów z całej Polski. 

Mimo tego, że jesteśmy firmą z Wrocławia, mamy ponad 10-letnie doświadczenie w zdalnym rekrutowaniu. Relacje, narzędzia i procesy rekrutacyjne, które budowaliśmy przez dekadę, pozwalają nam podejmować się projektów bez obawy o bariery geograficzne.

Wąskie specjalizacje i kompetencje kandydatów

Drugim wyzwaniem były różne specjalizacje i kompetencje kandydatów. Klient szukał nie tylko pracowników o określonym profilu zawodowym, ale też o określonych umiejętnościach. 

Znalezienie projektanta konstrukcji żelbetowych jest nie lada wyzwaniem, a jeśli musi jeszcze znać język francuski i potrafić obsługiwać konkretne programy budowlane.

Kiedy grono kandydatów zawęża się do kilku-kilkunastu osób w całym kraju, Bergman przychodzi na ratunek!

Nie zatrzymujemy się

Dzięki doświadczeniu w zdalnej rekrutacji stale poszerzanej bazie kandydatów i relacjom, które utrzymywaliśmy przez lata, udało nam się odnaleźć właściwych kandydatów.

Kandydaci zostali zaofertowani przez Klienta, a sam Klient wrócił do nas z kolejnymi potrzebami rekrutacyjnymi. Od tego czasu stale dostarczamy firmie pracowników o wąskich specjalizacjach i określonych kompetencjach, z różnych części Polski.

A nasza baza kandydatów stale się powiększa. Jeśli szukasz specjalistów o niszowych, trudnodostępnych umiejętnościach – jest duża szansa, że pomożemy.

Napisz!