Jak zbudować kompletny zespół w branży spedycyjnej? CASE STUDY

Kiedy firma jest blisko pozyskania dużego kontraktu, ale brakuje jej pracowników do obsługi, musi jak najszybciej zatrudnić nowych specjalistów, żeby nie stracić szansy biznesowej. Każde przedsiębiorstwo, które rośnie, doskonale zna to wyzwanie.

Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy do obsługi nowego projektu potrzebni są różni specjaliści, o różnych profilach zawodowych i kwalifikacjach.

Właśnie z takim wyzwaniem zgłosiła się do nas na początku 2021 roku firma logistyczno-spedycyjna z województwa mazowieckiego. Potrzebowała kompletnego zespołu spedytorów, przedstawicieli handlowych i osób na stanowiskach kierowniczych – jak najszybciej. 

Specyfika rynku spedycyjnego

Wielostanowiskowe rekrutacje w logistyce i spedycji to trudne zadanie, bo choć na polskim rynku jest wielu świetnych specjalistów, to są oni niechętni do zmiany obecnej pracy. Rynek ma ogromne zapotrzebowanie na doświadczonych spedytorów, dlatego pracodawcy trzymają ich u siebie za wszelką cenę.

Dodatkowo, na rynku spedycyjno-logistycznym jest wiele dostępnych osób, jednak najczęściej są to kandydaci z ”poszarpanym” doświadczeniem, niegotowi do przejmowania projektów samodzielnie.

Wsparcie działu HR

Szukanie wartościowych, ale niewidocznych i trudnodostępnych pracowników, tak samo jak filtrowanie wielu kandydatów o mniejszym potencjalne, to czasochłonne zadania. 

Najlepiej wiedzą o tym pracownicy i pracowniczki firmowych działów HR, którzy poza specjalistycznymi rekrutacjami mają szereg innych wyzwań rekrutersko-administracyjnych: umowy, urlopy, spotkania, finanse, firmowe wyjazdy i integracje. 

Kiedy Działowi Zasobów Ludzkich zwyczajnie zaczyna brakować ludzkich zasobów, może zgłosić się do nas. Dlaczego?

Wielostanowiskowa rekrutacja Bergman

Nasz zespół rekrutacyjny jest ciągle aktywny na rynku logistycznym i spedycyjnym: nawiązuje i  utrzymuje relacje z doświadczonymi kandydatami na co dzień. Dzięki temu udało nam się połączyć klienta ze spedytorami, którzy są niewidoczni dla klasycznego rekrutera. Dostęp do takich specjalistów wymaga zaufania – budowanego miesiącami, czy nawet latami.

Dodatkowo, pracując od dekady z firmami spedycyjnymi, doskonale znamy wymagania firm na stanowiska specjalistyczne oraz unikatowe potrzeby samych kandydatów. Dzięki temu pomogliśmy klientowi sformułować wymagania tak, by były interesujące dla odpowiednich osób, a następnie flirtowaliśmy tych kandydatów. 

Rekrutacja ”dowieziona”

Po kilku tygodniach od rozpoczęcia współpracy wysłaliśmy klientowi pierwszą listę potencjalnych kandydatów. Firma była zadowolona z profili i zleciła nam kolejne rekrutacje.

Do dzisiaj dostarczamy klientowi kandydatów na stanowiska:

  • spedytor
  • przedstawiciel handlowy
  • stanowiska kierownicze

Jeśli w Twojej firmie także zdarzają się potrzeby rekrutowania wielu różnych stanowisk w krótkim czasie, nie tylko w branży spedycyjnej czy logistycznej – chętnie podzielimy się doświadczeniem!